Ukázka nepřímého nasvětlení u mikroskopu
Ukázka nepřímého nasvětlení u mikroskopu
Ukázka nepřímého nasvětlení u mikroskopu

3D a kontrastní zobrazení efektivně

Nepřímé nasvětlení, známé také jako šikmé nasvětlení, je velice účinný způsob zvýšení kontrastu ve světelné mikroskopii. Je to dávno známý, ale přitom v současné době velice aktuální způsob nasvětlení vzorku v průchozím světle. Nepřímé nasvětlení je aplikovatelné na širokou škálu transparentních a částečně transparentních vzorků. Záření ze zdroje světelného mikroskopu je pro tento účel upraveno tak, že osvětluje sledovaný objekt pouze z určitého směru a pod určitým úhlem svírajícím s optickou osou mikroskopu. Tímto vzniká efekt zvýšeného kontrastu a plastičnosti pozorovaného objektu.

Zásuvné moduly (slidery) Lumicra zajistí účinné využití šikmého nasvětlení u vašeho světelného mikroskopu a poskytnou vám vysoce efektivní způsob kontrastního pozorování s minimálními pořizovacími náklady.

Výsledné 3D zobrazení pozorovaného vzorku pomůže i při pozorování těch nejjemnějších detailů u nesnadno pozorovatelných objektů, jakými mohou být bakterie, buňky, prvoci, spermie, vlákna, rozsivky, vodní organismy a další.

Efekt nepřímého nasvětlení u mikroskopu v porování s pozorováním ve světlém poli
Další ukázky výsledků
Ukázka snímku nepřímého nasvětlení u mikroskopu
Ukázka snímku nepřímého nasvětlení u mikroskopu
Ukázka snímku nepřímého nasvětlení u mikroskopu

Nepřímým nasvětlením s inserty Lumicra je dosaženo velice podobných výsledků jako při užití pokročilých kontrastních metod (Nomarskiho DIC, fázový kontrast, Hoffmanův kontrast). Přitom, v porovnání s uvedenými metodami, jde o velice efektivní a cenově dostupné řešení. Slidery Lumicra jsou tak vhodné pro vědecké, i pro studentské a rutinní mikroskopy. Zkuste naše inserty také a dosáhnete krásných, kontrastních a detailních snímků.

Naše nabídka - řešení pro světelné mikroskopy

Naše nabídka zahrnuje konkrétní řešení pro vybrané modely mikroskopů značek Leica, Nikon, Olympus a Zeiss, dle jejich výbavy a konstrukce. V nabídce najdete vícepolohové (okénkové) zásuvné slidery, posuvné (plně laditelné) slidery pro precizní vyladění kontrastního 3D zobrazení nebo rotační slidery pro směrové uplatnění šikmého nasvětlení, které zvýrazní kontrast zejména u směrově pozicovaných útvarů pozorovaných vzorků. Zatímco jsou některé modely skladem, jiné jsou v přípravě.

Leica microscopes
Nikon microscopes
Olympus microscopes
ZEISS microscopes

Neváhejte nás kontaktovat se svými požadavky. Rádi vám poskytneme již hotová řešení, anebo přizpůsobíme naše řešení dle vašich přání.

Řešení pro mikroskopy Leica

Praktické, plně kovové, zásuvné inserty (slidery) s příjemným úchytem zajistí pohodlné nastavení nepřímého nasvětlení na vašem mikroskopu Leica. Inserty jsou vícepolohové, kdy každá pozice insertu Lumicra má specifický tvar a provedení, takže ovlivňuje průchozí světlo a jeho charakter. Jsou tak uzpůsobeny i pro pozorování objektivem s různým zvětšením a numerickou aperturou. V nabídce máme také vícepolohové slidery směrové.

LEICA DM500 DM750 condenser
Zásuvný insert pro nepřímé nasvětlení u mikroskopu

V naší nabídce naleznete několik verzí insertů, které jsou plně kompatibilní s modely Leica DM500, DM750 a DM1000. Inserty jsou určeny pro kondenzor č. 13613550 (a další podporované), které lze v případě zájmu rovněž dokoupit.

Novinka

Nově představujeme také plně laditelný insert. Laditelný slider umožňuje snadno a rychle přizpůsobit efekt nepřímého nasvětlení libovolnému objektivu a také upravit míru zvýšení kontrastu. Na představené video ukázce se můžete podívat na jeho funkci.

S našim laditelným sliderem získáte nové možnosti při zobrazování špatně viditelných biologických vzorků a potřebou zvýšení kontrastu. Laditelný slider snadno nahradí dosavadní fázový slider. V současné době pro vás připravujeme ukázku uplatnění při kontrastním zobrazování rostlinných a živočišných buněk, tkáně a organismů.

Kde zakoupit

Máte-li zájem o zásuvné moduly, vložné prvky nebo konkrétní řešení pro jiné mikroskopy jako jsou Olympus, Nikon, Zeiss, kontaktujte nás pomocí formuláře v kontaktech. Zásuvné moduly pro světelné mikroskopy Leica můžete v Česku zakoupit v zastoupení u společnosti Pragolab s.r.o. V případě zájmu o naše produkty kontaktujte přímo obchodní oddělení společnosti Pragolab. Rádi poskytneme jakékoli bližší informace nebo technické parametry, neváhejte nás kontaktovat formou formuláře uvedeného níže.

Kontaktujte nás

Pro produkty k mikroskopům Leica:
Ing. Martin Kopecký, Ph.D.
Email: mikroskopie @ pragolab.cz
Tel.: +420 736 622 585

Pragolab